دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی
 دیافراگم لاستیکی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین قطعات در صنایع لاستیک سازی می باشد.
 
بر اساس عملکرد دیافراگم و نوع کارکرد آن و دمای آن ها، شکل، روش تولید و متریال آن ها با یکدیگر متفاوت است. با این حال ما می توانیم با ترکیب الاستومر و الیاف های مختلف مانند: پلی استر و استرج ،دیافراگم هایی با ابعاد و ضخامت های مختلف تولید کنیم.
 

تولید کننده دیافراگم لاستیکی:

 
دیافراگم لاستیکی در سایزها، شکل ها و کاربرد های مختلف، با روش های مختلفی تولید می شوند. نحوه ی تولید دیافراگم های لاستیکی و متریال آن هابستگی به نحوه کارکرد، فشار کاری، سیال در تماس با دیافراگم و تعداد دفعات دم و بازدم دارد.
 

ساخت دیافراگم با ابعاد کوچک:

دیافراگم با ابعد کوچک، با پرس های پخت با تناژ کمتر تولید می‌شود و دیافراگم های با سطح مقطع بزرگتر با پرس های تناژ بالا تولید می‌شوند. همچنین دیافراگم هایی که تحت فشار های بالا کار می‌کنند. مواد اولیه ی این دیافراگم شامل موارد زیر است :
 • پلی استر
 • کتان
 • کربن
 •  و…
 

دیافراگم با روکش

 
دیافراگم هایی با روکش PTFE،  در محیط های شیمیایی کاربرد دارند به روش تولید چند جزئی و در شرایط دمایی کنترل شده تولید می‌شوند.
این مدل از دیافراگم لاستیکی می تواند با مود زیر تولید شود:
 • فلز
 • لاستیک
 

دیافراگم کنترل ولو

 
این قطعه با ضخامت های خیلی پایین با قالب های بسیار دقیق تولید می‌شوند. دیافراگم های کنترل ولو، سندرز، ویلدن پمپ هم مانند سایر دیافراگم دارای شرایط تولید حساس و قابل ملاحظه ای هستند.
 

دیافراگم لاستیکی چیست؟

 
صفحه لاستیکی یا پلیمری بسیار انعطاف پذیر می باشد به طوری که  کار کنترل جریان بین دو فضا را در ولو ها و پمپ ها انجام می دهد  طوری که از ورود و انتقال مواد اضافه جلوگیری میکند.
 این مواد می‌تواند سیال یا انواع گاز باشد، که ما قادر هستیم انواع این دیافراگم از سایز های کوچک تا بزرگ تولید و در سخت ترین شرایط کاری نصب کنیم.
 
انواع دیافراگم ها شامل:
 
 1.  دیافراگم پخته شده با ورق PTFE  دارای مقاومت در برابر اسید و سایش.
 2.  
 3. دیافراگم هایی که حالت کشسان آنها فقط از یک طرف باشد.
 4.  
 5. دیافراگم های بسیار نازک برای مصارف صنعت نفت و گاز.
 6.  
 7. دیافراگم با متریال پلی یورتان (P.U) مقاوم در برابر فشار و سایش 

شیران صنعت:  shiran-sanat.ir