اورینگ لاستیکی

 اورینگ لاستیکی مداربسته چیست ؟
اورینگ لاستیکی نوعی واشر مکانیکی با سطح مقطع O بوده که جهت آببندی (سیل) تجهیزات و ماشین آلات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و موجب عدم نشتی سیالات و گازها می گردد. اورینگ ها با توجه به متریال و نوع کاربرد خود، شرایط محیطی متفاوتی را آب بندی می کنند. اندازه اورینگ ها نیز بر اساس قطر بیرونی و ضخامت مشخص می شود.
صنایع لاستیک سازی شیران صنعت با دارا بودن 2500 سایز قالب اورینگ و موجودی کالا از سایز 3 و 3 تا 1800 میلیمتر آمادگی خود را جهت تولید و تأمین انواع اورینگ در سایز و متریال های مختلف اعلام می دارد.
 
 •  
  اورینگ معمولی یا SBR  
  اورینگSBR دارای قیمت مناسب، مقاوم در برابر سایش و انعطاف پذیر می باشد. 
 •  
  اورینگ ضد روغن یا NBR
  اورینگ ضد روغن NBR با دارا بودن خواص مکانیکی چون مقاومت در برابر سایش، روغن های معدنی، گازوئیل، گریس، الکل، حرارت و هم چنین تحمل گستره ی دمایی بین 30- تا 120+ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و نوع معمول آن دارای سختی 70 است.
 •  
  اورینگ ضد گازترش یا HNBR
  اورینگ HNBR از اشباع شدن نیتریل با هیدروژن حاصل می گردد و دارای مقاومت بیشتری نسبت به اورینگ NBR در مقابل روغن ها و گازهای خورنده با درجه حرارت بالا می باشد.
 •  
  اورینگNR_SBR
  دارای خاصیت ارتجاعی، استحکام کششی و مقاومت پارگی بالایی می باشد.
 •  
  اورینگ ضد اسید یا EPDM
  دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور دریا، ازون، نور خورشید، الکتریسیته و شرایط سخت جوی است.
 •  
  اورینگ سیلیکون
  اورینگ سیلیکون دارای چسبندگی، مقاومت حرارتی و الکتریکی بالائی است و به دلیل بهداشتی بودن در صنایع غذایی، پزشکی، بهداشتی، داروئی و غیره مورد استفاده قرارمی گیرد. اورینگ سیلیکون قادر به حفظ حالت الاستیسیته در دمای ۶۰ - درجه تا 250+ درجه می باشد و هم¬چنین مقاومت بالایی در برابر اشعه UV خورشید دارد.
 •  
  اورینگ وایتون یا FKM
  اورینگ های وایتون (فلوئوروالاستومرها)، جهت استفاده در برابر حرارت، آب کلردار، اسیدها، بنزین، حلال های شیمیائی، گاز ترش، ازن، آتش و گرما که مقاومت بالائی دارد، استفاده می شود.

 اورینگ متری

اورینگ متری، کوردهایی هستند که به صورت طولی قابل تهیه بوده و به عنوان سیل تجهیزات و ماشین آلات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
صنایع لاستیک سازی شیران صنعت قادر به تولید انواع اورینگ متری به صورت طولی از ضخامت 1 الی 100 میلیمتر در متریال های ضدخوردگی (NR)، ضدحرارت (Silicon)، ضد مواد نفتی (Viton) و اسیدی (EPDM)، معمولی (SBR) و اسفنجی (Sponge) می باشد.