درباره ما

     
     
اصفهان یکی قطب های صنایع لاستیک سازی می باشد. شیران صنعت تولید کننده ی قطعات لاستیکی برای کارخانه های بزرگ و یا دستگاه ها و ماشین آلات می باشد. مفتخریم با سه تجربه موفق و کارآمد در عرصه طراحی و تولید کلیه صنایع لاستیکی در خدمت شما هم میهنان عزیز بوده ایم.
در شرکت شیران صنعت از ابتدای شروع فعالیت خود کیفیت و تنوع و کارایی محصولات را سرلوحه کار خود قرار داده ایم که رضایت شما هموطنان عزیز گواهی بر این مدعاست.
آرزوی ما اعتلای صنعت کشور است که این امر زمانی محقق می گردد که کیفیت و رضایت مندی  مشتری سرلوحه کار صنعتگران باشد. 
 

تاریخچه و محل استخراج لاستیک طبیعی

لاستیک خام طبیعی را در ساقه ها و ریشه های گیاه گویول (guayule) می توان یافت. این ماده در سلول های خاص گیاه به جای مخازن یا رگه های لاتکس یافت می شود. محتوای لاستیک تهیه شده از گویول چند سالی است که افزایش پیدا کرده است. کمتر از 1٪ لاستیک جهان از گویول تهیه می شود.
 

در ابتدا لاستیک برای چه استفاده می شد؟

لاستیک طبیعی برای اولین بار توسط بومیان منطقه آمازون برای اهداف مختلف استفاده شد. در اواسط قرن هجدهم ، اروپاییان شروع به آزمایش رابر به عنوان یک ماده ضد آب کردند. در اوایل قرن نوزدهم از لاستیک برای تولید کفش های ضد آب استفاده می شد
 
 
 

کشف لاستیک چگونه دنیا را تغییر داد ؟

کشف لاستیک، ماده ای که به اندازه ی قابل توجهی در مقابل سایش مقاوم است، منجر به استفاده از لاستیک برای تایر ها شد. تایر های لاستیکی ابتدا برای دوچرخه ساخته و استفاده شدند و سپس برای خودروها طراحی شدند. اکنون در کشور های پیشرفته از لاستیک، علاوه بر صنایع لاستیک سازی، از لاستیک در آسفالت خیابان ها برای بهبود کیفیت جاده ها استفاده می شود.
 
 
 

آیا لاستیک از بین می رود؟

لاستیک های طبیعی دارای منشا گیاهی هستند. مزیت اصلی لاستیک طبیعی زیست تخریب بودن است و به عنوان یک منبع تجدید پذیر شناخته می شود. لاستیک از درخت (hevea brasiliensis)  تولید می شود که یک شیره طبیعی لاتکس تولید می کند. از لاستیک طبیعی در صنایع لاستیک سازی استفاده نمی شود و بیشتر لاستیک مصرفی این صنعت را لاستیک های پلی یورتان تشکیل می دهند. لاستیک های پلی یورتان علاوه بر اینکه اگر در طبیعت رها شوند قابلیت آلوده کردن محیط زیست را دارند، تجزیه نمی شوند و تا سال ها در طبیعت باقی می مانند.
 
 

لاستیک چه تاثیری بر محیط دارد؟

با تجزیه شدن ، مواد شیمیایی موجود در لاستیک به خاک و منابع آب نزدیک آن شسته می شود. بسیاری از این مواد شیمیایی و همچنین فلزات سنگین برای گیاهان ، خاک و سیستم های آبی خطرناک هستند.
 

آیا رابر در صنایع لاستیک سازی، پلاستیک است؟

هر دو این ترکیبات از مواد پلیمری هستند. آنها بسته به ساختار شیمیایی خاصیت منحصر به فردی دارند. تفاوت اصلی بین رابر و لاستیک این است که پلاستیک اساساً یک پلیمر مصنوعی است در حالی که رابر (لاستیک) را می توان به عنوان یک پلیمر طبیعی یافت و یا می توان آن را به عنوان یک پلیمر مصنوعی تولید کرد.
 

بزرگترین کشور تولید کننده لاستیک کدام است؟

آسیا بزرگترین قطب تولید لاستیک طبیعی در جهان است (90 درصد از کل تولید جهانی). سه کشور برتر تولید کننده ی لاستیک به ترتیب، تایلند، اندونزی و مالزی هستند که در مجموع حدود 70 درصد از کل تولید لاستیک طبیعی در جهان را تشکیل می دهند.
 
#
29 Countries
Last
1
#1 Thailand
2019
2
#2 Indonesia
2019
3
#3 Vietnam
2019
4
#4 India
2019
 
 
 
 

روند تولید لاستیک برای صنایع لاستیک سازی، چگونه است؟

 
محصولات صنایع لاستیک سازی معمولاً با یکی از روشهای زیر تولید می شوند:
  1. قالب گیری تزریقی
  2. قالب گیری فشرده سازی - برای پردازش مواد به فرم های مناسب از وزن مناسب و یا شکل متناسب با محصولات خاص، به عملیات ثانویه نیاز دارد.

 
 
در فرایند لاستیک سازی، لاستیک در طی 4 مرحله فرآوری و پروسس می شود:
 
 فرمول و روش ترکیب لاستیک بستگی به نتیجه در نظر گرفته شده از فرآیند ساخت لاستیک دارد.
 
 

چرا لاستیک در انقلاب صنعتی مهم بود ؟

در سالهای اولیه انقلاب صنعتی ، لاستیک طبیعی به عنوان ماده ای شگفت آور به نظر می رسید. مردم دریافتند که با گرم کردن یکنواخت لاستیک غنی شده با گوگرد و سرب در دمای نسبتاً کم، می توان ماده را ضد ذوب و پایدار کند.
 

چه کسی برای اولین بار از لاستیک استفاده کرد؟

چارلز گودیر
چارلز گودیر (29 دسامبر 1800 - اول ژوئیه 1860) یک شیمیدان و مهندس خود آموخته ی آمریکایی بود که لاستیک ولکانیزه تولید کرد و به همین دلیل در 15 ژوئن 1844 حق ثبت اختراع شماره 3633 را از اداره ثبت اختراعات ایالات متحده دریافت کرد.
 

پلاستیک و لاستیک

 
پلاستیک و لاستیک هر دو از خانواده ی پلیمری مشابه ساخته شده اند. یک پلیمر از بسیاری از مولکول های بهم پیوسته تشکیل شده است که زنجیره های طولانی تشکیل می دهند. یکی از پلیمرهای معروف لاستیک طبیعی، پلی ایزوپرن یا همان لاستیک طبیعی است که از شیره درختان hevea در آمریکای مرکزی تولید می شود.
 
 

قیمت محصولات لاستیک سازی

 

محصولات در صنعت لاستیک سازی، اشکال متفاوت با پیچیدگی ساخت مخصوص به خود را دارند. علاوه بر این ها تولید هر محصول در صنعت لاستیک سازی ممکن است مواد اولیه ی خاصی داشته باشد. به طور کلی لاستیک طبیعی، به دلیل مقاومت در برابر سایش و اسید بسیار مقاوم است. استفاده از این مدل لاستیک برای محصولات خاصی استفاده می شود.
 
رولینگ لاستیکی  کوپلینگ لاستیکی  استاتور